Nie po drodze

~

Główna treść

Nasza podróż to...- gap year!

DATA: 10.06.2013

Nasza podróż to...- gap year!

O co chodzi?

Gap year (anggap – przerwa, dziura oraz angyear – rok) – to termin, który odnosi się do okresu (niekoniecznie roku) pomiędzy etapami życia. Najbardziej popularny jest gap year w trakcie studiów, przed ich podjęciem lub po ich skończeniu, podczas zmiany pracy, przed lub po ślubie, przed dziećmi lub po ich wychowaniu. Czas ten jest wykorzystywany na zdobycie doświadczenia w nowym, odmiennym środowisku i kulturze, jako nauka samodzielności czy też realizacja marzenia o „podróży życia”.

 

Skąd pomysł?

W naszym przypadku to coś więcej niż tylko jednorazowa przygoda...

Już jako dzieci lubiliśmy bawić się globusem i rysować mapy. Od najmłodszych lat towarzyszyliśmy rodzicom przy okazji różnych wyjazdów... Podczas gdy większośc naszych rówieśników zbierało pokemony, my woleliśmy pieczątki w paszportach :D

Zawsze interesowały nas programy podróżniczo-przyrodnicze, uwielbiamy Wojciecha Cejrowskiego i "Boso przez świat", półka z czasopismami takimi jak Traveler, Poznaj Świat czy Podróże to obowiązkowy punkt każdej naszej wizyty w Empiku, a miesiąc marzec kojarzymy przede wszystkim z gdyńskimi Kolosami. Internet wykorzystujemy głównie do śledzenie relacji z wypraw oraz zbierania informacji na temat życia w różnych zakątkach świata.

Podobnie jak sport to dla nas nie tylko pasja, ale styl życia...

Turystykę i Rekreację studiujemy z powołania, a nie dlatego, że akurat tam się dostaliśmy...

 

"Przed czym uciekamy?"

Co nas bardzo zdziwiło, podobne pytnie padło z ust kilku różnych, niezwiązanych ze sobą osób...

Zastanawiamy się skąd w ogóle taka teoria... i do czego w takim razie większość dąży?

Dużo bardziej pasuje "za czym tak gonimy?"

A o tym kochamy opowiadać... za przygodą i wszystkim co z nią związane.

Za poznawaniem nowych ludzi, za wschodami i zachodami codziennie w innej scenerii, za nowymi smakami, niesamowitymi widokami...Po co to robicie?

Żeby nadać życiu sens! Proste- dla zabawy!

Każdy ma inne priorytety, jedni marzą o nowym samochodzie, inni o mieszkaniu czy powiększeniu rodziny, a dla nas wlaśnie to jest celem dla którego warto rano wstać, na który warto pracować...

A konkretniej? 

Chcemy wskoczyć do Bajkału, powalczyć z syberyjskimi komarami, powdychać pekińskiego smogu, poklepać mongolskiego konia i przespać się w jurcie. Mamy zamiar próbować wszystkich oryginalnych azjatyckich potraw, wsiąść na słonia, jakiś czas pomieszkać na Filipinach, a na koniec wykąpać sie w oceanie i szczęśliwie wrócić. 

Po przywitaniu z rodziną, chwilę odpocząć, powspominać i zacząc myśleć... kiedy i gdzie, na czym i na jak długo... poniesie nas kolejnym razem.

Życie jest krótkie i trzeba brać to co najlepsze...

"A studia?"

"Nie zając, nie uciekną"...Uważamy ze czas studiów to przede wszystkim czas samorozwoju.

Wierzymy, ze jeżeli nasza podróż będzie mieć na nie jakikolwiek wpływ, to wyłącznie pozytywny.  A tak przy okazji AWFiS Gdańsk jest naszym patronem medialnym.

"porywacie się z motyką na słońce"

Znając nasz upór i determinację, lepiej dla słońca żebyśmy nie potraktowali tego dosłownie... :D 

A na poważnie, nawet jeżeli...

to czasami lepiej mieć ambicję, mierzyć wysoko, upaść i czuć że się żyję, niż być wiecznym pesymistą i ze strachu nigdy się z dna nie wybić...

 

"Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać."

                                                                       Walt Disney

ceca.jpg